פירות הם לא רק טעימים אלא גם יפים מאוד. תוספת קטנה של פרי טרי יכולה להפוך גם קינוח נדוש למנה מרהיבה.
השבוע בחרנו במתכון סטנדרטי ופשוט של עוגת גבינה קרה, קלה ומהירה להכנה. בעזרת נגיעה עדינה של תות שדה, אפרסמון או קיווי נוכל להפוך אותה לקינוח מסעדה של ממש.

את העוגה מכינים משתי תערובות: תערובת גבינות וקצפת. כיוון שהן דומות בצבע ובמרקם קשה לראות מתי הן מעורבבות בצורה אחידה ולכן הקפידו לערבב היטב היטב. אל חשש – הקצפת לא תישבר.

במתכון זה השתמשנו בתערובת של גבינה לבנה וגבינת שמנת. כדי להפחית בשומן ניתן להמיר את גבינת השמנת בגבינה כחושה ואפילו בגבינה לבנה רגילה – תתקבל עוגה רכה יותר, אך כיוון שהקינוח מוגש בכוס יש לכך חשיבות מועטה.

ניתן לקשט עם הפרי ב-2 דרכים:
1. השיטה המושקעת: חותכים מהפרי פרוסות דקות ויפות ומסדרים על דופן הכוס בתחתית. חשוב שהפרוסות יהיו דקות מאוד כדי שידבקו היטב לדפנות, פרוסות עבות יקשו על העבודה והקינוח יתקבל פחות יפה.
2. לאוהבי השכבות: מרסקים את הפרי או חותכים לקוביות קטנות. מניחים שכבה צבעונית בתחתית הכוס, ו /או באמצע בין שתי שכבות של גבינה.

עוגת גבינה מקושטת בכוס

החומרים

ל-15 כוסות בינוניות

לעוגה:
500 מ”ל שמנת מתוקה
150 גרם סוכר (2/3 כוס)
40 גרם פודינג (1/2 חבילה)
500 גרם גבינה לבנה 5%
250 גרם גבינת שמנת 30%

לקישוט:
קיווי / תות / אפרסמון (או פרי אחר בעל צבע דומיננטי)
1 חבילת ביסקוויטים מפוררים

אופן ההכנה
מקציפים את השמנת עם הסוכר והפודינג לקצפת יציבה אך לא קשה מדי. במקביל מערבבים את הגבינות בקערה. מקפלים את הקצפת עם תערובת הגבינות.

לקישוט:
מנקים את הפירות לפי הצורך.
שיטה 1: חוצים את הפירות לאורך ולאחר מכן פורסים לפרוסות דקות מאוד. מצמידים בעדינות את פרוסות הפרי לדופן כל כוס בתחתית מבפנים.
שיטה 2: טוחנים את הפירות או חותכים לקוביות קטנות. מניחים שכבת פרי בתחתית כל כוס (אפשר להוסיף שכבה נוספת של פרי בין 2 שכבות של גבינה).
ממלאים כל כוס במסת הגבינה ומפזרים מעל שכבת פירורי ביסקוויט.

מקררים היטב לפני ההגשה.